Dallime mes rishikimeve të "Doktor Shkence"

235 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
==DOKTOR I SHKENCAVE==
{{dyshim}}
Kjo gradë fitohet pas mbarimit të suksesshëm të studimeve pasuniversitare dhe finalizimit me mbrojtjen e një disertacioni i cili nga juria shkencore përkatëse vlerësohet si kontribut i veçantë dhe i ri shkencor.
 
Studimet pasuniversitare janë studime të thelluara shkencore apo profesionale/shkencore të cilat vazhdohen pasi që kandidati i caktuar i ka mbaruar studimet themelore universitare dhe ka fituar thirrje universitare në bazë të Ligjit në fuqi.
 
269

edits