Hape menynë kryesore

Changes

v
Ndryshimet e Arddi2007 (talk) u kthyen mbrapa ne versionin e fundit nga Bet 0
Një '''cung''' në Wikipedia është një artikull shumë i shkurtër, shpesh më pak se një paragraf. Shumica e artikujve cung nuk arrijnë të shpjegojnë më shumë se idenë më të thjeshtë dhe kryesore të materialit.
 
[[Softueri]] i shënon automatikisht artikujt e vegjël n.q.s. vendos '''Kufiri për tregimin e cungjeve''' më shumë se 0. Kjo lehtëson gjetjen e cungjeve. Shiko [[Speciale:Preferences|preferimet]] për të vendosur kufirin tënd.
 
Një mënyrë tjetër e thjeshtë është të shtypësh '''[[Speciale:Whatlinkshere/Wikipedia:Gjej ose rregullo një cung|Lidhjet këtu]]'''. Kjo do të të tregojë një listë e të gjithë artikujve të cilët kanë vendosur [[Wikipedia:Tekste gati|tekstin gati]] për cungjet.
 
N.q.s. krijon një artikull cung, vendos këtë tekst gati për të enkujaruar përdoruesit e tjerë për ta rregulluar duke shtypur '''<nowiki>{{cung}}</nowiki>''' që printon:
: <small>{{cung}}</small>
 
==Shiko dhe==
* [[Wikipedia:Artikulli cung perfekt]]
* [[Wikipedia:Cunget më të dëshiruar]]
* [[Wikipedia:Faqet që kanë nevojë për kujdes]]
 
<!-- Këto më poshtë janë për lidhjet me gjuhët e tjera -->
[[ar:ويكيبيديا:بذرة]]