Dallime mes rishikimeve të "The Jelly Jam 2"

1.141 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Përcjellim te Jelly Jam 2)
 
{{Infobox album
#REDIRECT [[Jelly Jam 2]]
| emri = Jelly Jam 2
| tipi = Studio
| artisti = [[Jelly Jam]]
| kopertina = JellyJam2.jpg
| lëshimi = [[14 shtator]] {{M|2004}}
| inçizimi = {{?}}
| zhanri = [[Progressive rock]]
| zgjatja = 45:31
| label = [[InsideOut Music]]
| producenti = [[Ty Tabor]]
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit = ''[[Jelly Jam (album)|Jelly Jam]]''<br />({{M|2001}})
| ky album = '''''Jelly Jam 2'''''<br />(2004)
| albumi tjetër =
}}
 
'''''Jelly Jam 2''''' është albumi i dytë i [[progressive rock]] bendit [[Jelly Jam]], i lëshuar më 14 shtator {{M|2004}}.
 
==Këngët==
# "Message" – 0:36
# "Not Today" – 3:23
# "Coming Round" – 3:39
# "Empty" – 5:26
# "Drop the Gun" – 3:04
# "Allison" – 5:34
# "Maybe" – 4:47
# "She Was Alone" – 4:36
# "Angel Or Devil" – 4:58
# "You Don't Need Me Anymore" – 2:42
# "Runaway" – 3:17
# "War Is..." – 3:29
 
==Anëtarët pjesëmarrës==
* [[Ty Tabor]] - [[Kitara|kitarë]] dhe [[Vokalisti|vokal]]
* [[John Myung]] - [[Bas kitara|bas kitarë]]
* [[Rod Morgenstein]] - [[Bateri (muzikë)|bateri]]
 
[[Category:Albume të vitit 2004]]
[[Category:Albume të vetë-titulluara]]
 
#REDIRECT [[en:Jelly Jam 2]]