Dallime mes rishikimeve të "Gjithësia"

v
gramatike
v (gramatike)
==AustronomiAstronomi==
Fjala '''Gjithësia''' ose '''Universi''' në astronomi, përdoret për emërtimin e gjithë hapësirës të përbërë nga materia dhe antimateria.
{{Cung}}
574

edits