Dallime mes rishikimeve të "Peer-to-peer"

473 bytes added ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Peer-to-Peer''' është një model tranferimi të dhënash midis dy përdoruesve të rrjetit zakonisht pa kalimin e këtyre të dhënave nëpërmjet një kompjuteri të tretë. P2P i cili ështe shkurtimi per Peer-to-Peer, ka lindur për të mbrojtur përdoruesit të cilët shperndajnë të dhëna në mënyrë të paliçensuar. Mbrojtja qendron në anonimitetin e dy përdoruesve dhe të dhënave që ato ndajnë duke qënë se asnjë institucion i tretë ose person nuk mund të ndërhyjë në lidhjen midis dy kompjuterave pa thyer ligjet e privacy-s.
Peer-to-Peer ësht programm për me dhon e me mor, [[File Sharing]] ka dal prej P2P.
 
{{soft-cung}}
 
[[Category:Internet]]
574

edits