Dallime mes rishikimeve të "20th Century Fox"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (-cat)
v
'''20th Century Fox''' ( FOX ) ështështë një Studio në [[ShBA]] dhe nën-FirmFirmë e [[News Coporation]] me vendinqëndër në [[Los Angeles]], [[KalifornieKaliforni]], [[ShBA]].
 
Fox ka prodhuar Filma dhe SeriaSerialë shumshumë të sukseshëm si [[Simpsons]], [[Futurama]], [[Family Guy]], [[O.C., California]] dhe Filma si [[Mr. and Mrs. Smith]], [[X-Men]], [[Home Alone]] ''(I Vetvetëm te Shpija shtëpi)'', [[Star Wars]] dhe [[Titanic]] ''( BashkprodhimBashkëprodhim me [[Paramount]] )'' etj,,,.
 
{{Kino-cung}}
574

edits