Dallime mes rishikimeve të "Dublimi"

899 bytes removed ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
#Redirect [[Dublimi]]
Kjo Fjala synchron i bashkon dy Fjalaprejarje ''(wortstämme)'' të [[Greqia|Greqiës]] e vjeter: syn (me, bashkësie) dhe chronos (Koha). <!-- !!!Shqiptoji qish të munësh!!! Es bedeutet im ursprünglichen Sinn gleichzeitig oder "zeitlich übereinstimmend", weiter auch "zu einem Zeitpunkt auf mehrere Räume". Der Synchronismus ist die vereinheitlichende Ordnung von Ereignissen nach einer Zeitrechnung.-->
 
== Film dhe [[Seria]] ==
Në Film dhe Serie ësht Fjala për zani përmi za, amo nihët veq ni za, me [[DVD]] ka funktionin mi ndru zanët.
 
== Kurioze ==
Do Interpretues/Komediantët te [[Portokalli (TV)|Portokalliës]] jan Synkronizues te do Telenovela, Cërtana ( Animationa ) etj,,,.
 
== Shiko dhe Këtu ==
*[[Lista e Sinkronizueseve Shqiptar]]
*[[Lista e Sinkronizueseve Amerikan]]
*[[Lista e Sinkronizueseve Gjerman]]
*[[Lista e Sinkronizueseve Anglez]]
 
 
[[Category:Medium]]
[[Category:Sinkronizues| ]]
574

edits