Dallime mes rishikimeve të "The O.C."

99 bytes removed ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
== Përmbajtja ==
KjoKy Serieserial lunflet për jetën e familjes Cohen dhe Cooper në [[Orange County]] ( O.C. ) në Kalifornie, që flihtët për Familjen Cohen dhe Cooper prej [[Newport Beach]]Kaliforni.
 
== Aktorët dhe Rolet ==
 
=== ArtistëtRolet dhe RolatKryesore ===
=== Kryerolët ===
 
{| {{Tabla}}
! Aktorët
! Artistët
! RolatRolet
! Sezonet
! Seasonat
|-
| [[Peter Gallagher]] || Sandy Cohen || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Kelly Rowan]] || Kirsten Cohen || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Benjamin McKenzie]] || Ryan Atwood || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Mischa Barton]] || Marissa Cooper || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Adam Brody]] || Seth Cohen || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Melinda Clarke]] || Julie Cooper-Nichol || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Rachel Bilson]] || Summer Roberts || '''SeasonSezoni 1, 2, 3'''
|-
| [[Tate Donovan]] || Jimmy Cooper || '''SeasonSezoni 1''', tani mas sanena si musafir
|-
| [[Alan Dale]] || Caleb Nichol || '''SeasonSezoni 2''', përpara si Musafir
|-
| [[Chris Carmack]] || Luke Ward || '''SeasonSezoni 1''', tani masanena si musafir
|-
|}
 
=== RolatRolet anashDytësore ===
 
{| {{Tabla}}
! Aktorët
! Artistët
! RolatRolet
|-
| [[Samaire Armstrong]] || Anna Stern
574

edits