Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Kuvendi/Arkivi 6"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
: Do mundohem te riaktivizohem pak dhe une :)! gjithashtu Do i lutesha te gjitheve qe te bejme sa me shume kujdes ne shkrimin e nje artikulli dhe te perqendrohemi ne redaktimin e artikujve ne gjuhen zyrtare shqipe. E keqe apo e mire kjo sna takon ne ta gjykojme, gjuha zyrtare shqipe eshte ajo qe eshte, dhe nese neper diskutime apo forume nuk eshte shume e rendesishme gramatika, bespoj se ne nje enciklopedi ajo eshte primare. [[Përdoruesi:Joni|Joni]]
 
== Faqja Kryesore, Shume e Rendesishme ==
Duke qene se faqja jone e pare eshte me duket pak si e ngarkuar dhe jo shume simpatike grafikisht, po mendoja qe te kopjoja faqen e wikipedias italiane (http://it.wikipedia.org/wiki/Main_Page), ta perktheja, te krijoja lidhjet e duhura per wikipedian tone dhe ta zevendesonim. Zgjodha ate italianen sepse ajo anglisht do qe te rifreskohet gati cdo dite me informacione te reja, kurse kjo italisht sikur eshte me stabel. Si mendoni? Ta filloj ta bej kete gje?
 
Me thene te drejten pjesa e poshtme e faqes se pare eshte shume bukur dhe OK, problemi eshte qe kur aksesohet faqja e pare ajo qe shef, eshte foto e skenderbeut, dhe dy tabela komplet asimetrike qe japin informacione te panevojshme per wikipedian anglisht dhe ate gjermanisht. ME thoni cmendoni, dhe nese nuk jeni dakort me perkthimin nga italishtja athere me thoni se si mund te bejme dicka per faqen e pare sepse pamja e pare eshte shuuume e rendesishme dhe ne ket aspekt si faqja serbe si ajo greke eshte shume perpara ksaj tones!
[[Përdoruesi:Joni|Joni]] 2005 Dhjetor 6 20:13 (UTC)
574

edits