Dallime mes rishikimeve të "Muzeu i Skënderbeut"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Figura:Skënderbeu.jpg|Kjo Skulptur gjindët në ket [[Muzeu]]|thumb|right|250px]]
'''Muzeu Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu''' i njohur edhe si Muzeu i Skënderbeut dhe Muzeu i Krujës, ndodhet në [[Krujë]] dhe është një nga më të vizituarit në [[Shqipëri]]. Përurimi i muzeut është bërë më [[1 Nëntor]] [[1982]] në [[kështjellënKështjella e Krujës|kështjellën e Krujës]]. NjëheritNjëkohësisht ky muze ka edhe karakterin e një memoriali që trajtohet si kullë shqiptare e Veriut. Kompleksi i muzeut është shpërdarë në disa hapësira të cilat vizitohen ashtukronologjikisht sipas ndodhive dhe në tërsi vizitori përfitonë njohuri mbi një segment të historisë Shqiptarengjarjeve.
 
{{cung}}
574

edits