Dallime mes rishikimeve të "Louis de Funès"

8 bytes removed ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (robot Adding: az:Lui de Fünes Modifying: ru:Луи де Фюнес)
No edit summary
'''Louis de Funès''' [{{IPA|fyˈnɛs}}] (lindur si ''Louis Germain David de Funès de Galarza'') lindi më [[31 korrik]] [[1914]] në [[Courbevoie]]; vdiq më [[27 janar]] [[1983]] në [[Nantes]]., Ka qenë njëishte [[aktor]], [[regjisor]], [[producent]] dhe [[komedian]] [[Franca|francez]] me origjinë [[Spanja|spanjolle]].
 
== Filmografia ==