Ndryshimi mes inspektimeve të "Punë dhe ditë"

142 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
v
 
Në vepren Punë dhe ditë, Hesiodi jepë të dhëna mbi tokën e [[Epiri]]t në poemen Carmina (Fragment 134 (156))
==Burim i të dhënave==
*Ilirët dhe Iiria te autoët antikë ISBN 99927-1-639-8
 
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki -->
[[Category:Historia]]
 
[[Category:Historia]]