Ndryshimi mes inspektimeve të "Faruk Begolli"

106 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:FarukBegolli.jpg|right|150px]]
'''Faruk Begolli''' ka lindur më [[14 shkurt]] [[1944]] në [[Pejë]], [[Kosovë]], është [[aktor]] nga Kosova. Faruk Begolli vdiq më 23 gusht 2007.në moshën 63 vjeqare duke lënë pas vete shumë role të ndryshme.
 
Ai studioi në Akadimine e filmit dhe theatrit në Beograd.Diplomoi ne vitine 1966.
Anonymous user