Dallime mes rishikimeve të "Faruk Begolli"

5 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Ai studioi në Akadimine e filmit dhe theatrit në Beograd dhe diplomoi në vitin [[1966]].
 
Faruk Begoli ishte një figur e rëndësishme e teatrit dhe kinematografisë në Kosovë. Ai tani punonpunoi si pedagog i lëndës së Aktrimit në Fakultetin e Arteve në Prishtinë.
 
== Kinematografia ==
Anonymous user