Ndryshimi mes inspektimeve të "Regjisori"

42 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Një '''Regjisor''' (prej fran.: régisseur, régir ''udhëheqje''), edhe lojëudhëheqi thirrët, bën Regji dhe ësht ashtu tradicionell anash [[Artist]]it Personi kryesorë të [[filmi]]t dhe [[teatri]]t.
 
== Shiko edhe ==
*[[Lista e Regjisorve]]
 
{{kino-cung}}
24.783

edits