Dallime mes rishikimeve të "Albfilm"

1.006 bytes added ,  14 vjet më parë
No edit summary
 
== Filmat e njohur ==
# [[Nata]], ({{f|1998}})
# [[Bolero]], ({{f|1997}})
# [[Balada e Kurbinit]], ({{f|1990}})
# [[Muri i gjallë]], ({{f|1989}})
# [[Asgjë nuk harrohet]], ({{f|1985}})
# [[Kohë e largët]], ({{f|1983}})
# [[Apasionata]], ({{f|1983}})
# [[Nëntori i dytë]], ({{f|1982}})
# [[Gjurmë në kaltërsi]], ({{f|1981}})
# [[Avni Rustemi (film)|Avni Rustemi]], ({{f|1981}})
# [[Një natë pa dritë]], ({{f|1981}})
# [[Plaku dhe hasmi]], ({{f|1981}})
# [[Ballë për ballë]], ({{f|1979}})
# [[Gjeneral gramafoni]], ({{f|1978}})
# [[Cirku në fshat]], ({{f|1977}})
# [[Gunat mbi tela]], ({{f|1977}})
# [[Përballimi]], ({{f|1976}})
# [[Fije që priten]], ({{f|1976}})
# [[Lulekuqet mbi mure]], ({{f|1976}})
# [[Zonja nga qyteti]], ({{f|1976}})
# [[Cuca e maleve]], ({{f|1974}})
# [[Brazdat]], ({{f|1973}})
# [[Kapedani]], ({{f|1972}})
# [[Malet me blerim mbuluar]], ({{f|1971}})
# [[Prita]], ({{f|1968}})
# [[Toka jonë]], ({{f|1964}})
# [[Debatik]], ({{f|1961}})
# [[Tana]], ({{f|1958}})
 
== Shih edhe ==