Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

36 bytes removed ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Shkencëtarët e kan vërejtur ngritjen e malit për 150 cm në ditë dhe kan paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë erupcion, dhe askush nuk ka mundur të parasheh një eksplodim të fuqishëm sa një bombë prej 10-të megaton. Gjithëçka ka filluar më [[18 maj]] të vitit [[1980]], në ora 20 e 32 min dhe vazhdon edhe sot.
 
[[Image:Sthelens3.jpeg 220px/right]]
 
[[category:vullkane]]