Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjeravica"

7 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[ Figura:121659.JPG |thumb|220 px250px|right|pamje e Gjeravicës]]
'''Gjeravica''' me 2.656 m lartësi mbidetare është maja më e lartë në Alpet shqiptare.Kjo maje malore gjindet në perendim të Kosovës gjegjësisht në komunën e Deçanit.Në gjerësinë gjeografike veriore 42.53° dhe 20.13° të gjatësisë gjeografike lindore.[[Figura:Liqeni i Zamires Gjeravicë.jpg|thumb|220 px|center250px|Liqeni i Zamirës, Gjeravicë]]
'''Gjeravica''' me 2.656 m lartësi mbidetare është maja më e lartë në Alpet shqiptare.Kjo maje malore gjindet në perendim të Kosovës gjegjësisht në komunën e Deçanit.Në gjerësinë gjeografike veriore 42.53° dhe 20.13° të gjatësisë gjeografike lindore.
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Category: Male në Kosovë]]