Ndryshimi mes inspektimeve të "Slayer"

11 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: vls:Slayer)
}}
 
'''Slayer''' është një bend i muzikës [[thrash metal]], i formuar në Mramor të [[Huntington Park, California|Huntington Park]], [[California]], [[USA]], në vitin [[1981]], nga [[Jeff Hanneman]] e [[Kerry King]]. Slayer llogariten si një prej grupeve thrash metal të "katërshes së madhe", bashkë me [[Metallica]], [[Anthrax]] dhe [[Megadeth]].
 
==Personeli==
5

edits