Ndryshimi mes inspektimeve të "Kitara ime - Chitara mea"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Faqe e re: '''Kitara ime - Chitara mea''' është një diskë me melodi të serenadës korçare të luajtuara nga grupi vokalo instrumental SERENDA nga Bukureshti, Rumani. [[Figura:3...)
 
'''Kitara ime - Chitara mea''' është një [[CD|diskë]] me melodi të serenadës korçare të luajtuara nga grupi vokalo instrumental SERENDA nga [[Bukureshti]], [[Rumani]].
[[Figura:3 serenada1.jpg|right|thumb|Kopertina e diskut<br>'''Kitara ime - Chitara mea''']]
Orkestrimin e ka bërë StefanShtefan Korbu (Stefan Corbu) ndërsa këndojnë Adriana Dumitriu, Gabriela DecuDumitrescu,
Manuela Mocanu, StefanShtefan CorbuKorbu (luan edhe në orgë) dhe Stefan Botezatu (luanë edhe në kitare). Disku është prodhuar nga [[Liga Albanezilor din România]] në vitin 2005 dhe përmbanë 16 këngë.
 
==Titujt e këngëve==
Anonymous user