Dallime mes rishikimeve të "Njësia administrative Maqellarë"

 
== Demografia ==
Fshatrat me popullsi me te madhe jane Maqellara, Pocesti dhe Kovashica. Pas ardhjes se demokracise, po shikohet nje levizje e ngadalte e nje shtrese te popullsise drejt qyteteve te Tiranes dhe Durresit si dhe drejt Italise, Greqise etj. Pjesa me e madhe e popullsise i perkasin besimit mysliman.
 
== Ekonomia ==
Anonymous user