Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

83 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Eqrem Kryeziu''' i lindurlindi më [[15 shkurt]] të vitit [[1948]] në [[Prizreni (komuna)|Prizren]], [[Kosovë]], është [[politikan]] dhe [[shqiptar]]. Eqremi ështëshqiptar, Doktorr i Shkencave Filologjike.
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhur si nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.
 
{{poli-cung}}
 
==Mirënjojet==
* [[Medalja e Artë e Lidhjes së Prizrenit]]
 
[[Category:Politikanë shqiptarë]]
[[category:shkrimtarë shqiptarë]]
[[Category:KosovarPrizren]]
[[category:lindje 1948]]