Dallime mes rishikimeve të "Monumenti i Pavarësisë"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Monumenti kushtuar ditës së Pavarsisë.jpg|right|300px|thumb|Monumenti i Pavarësisë]]
'''Monumenti i Pavarësisë''' -i ndëtuar nga K.Rama, M.Dhrami, Sh.Hadëri - [[Vlorë]] në vitin [[1972]] -dhe Bronz,i 17mbuluar metrame Bronz është i lartë 17 metra. NgrihetKy monument ngrihet në qendër të qytetit në [[Sheshi i Flaurit|Sheshin e Flamurit]]. Në qendër të grupit skulpturor është figura e [[Ismail QemalitQemali]]t, kryetarit të parë të shtetit shqiptar.
 
Monumenti i Pavarësisë - K.Rama, M.Dhrami, Sh.Hadëri - Vlorë [[1972]] - Bronz, 17 metra i lartë. Ngrihet në qendër të qytetit në Sheshin e Flamurit. Në qendër të grupit skulpturor është figura e Ismail Qemalit, kryetarit të parë të shtetit shqiptar.
 
 
 
{{cung}}
[[Category:monumente në Shqipëri]]