Dallime mes rishikimeve të "Kuaternari"

16 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Kuaternari''' është periudhë gjeologjike kur një pjesë e sipërfaqës së tokës ishte e mbuluar me akullnajë të trashë dhe kur u formuan disa nga format erozive glaciale (akullnajore).
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Category: gjeologji]]