Dallime mes rishikimeve të "Faruk Begolli"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Ai studioi në Akadimine e filmit dhe theatrit në Beograd dhe diplomoi në vitin [[1966]].
 
Faruk BegoliBegolli ishte një figurfigurë e rëndësishme e teatrit dhe kinematografisë në Kosovë. Ai punoi si pedagog i lëndës së Aktrimit në Fakultetin e Arteve në Prishtinë.
 
== Kinematografia ==
50

edits