Dallime mes rishikimeve të "Ferdinand Tönnies"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (rregullim i vogel)
vNo edit summary
[[Image:Ferdinand_Toennies_Bueste_Husum-Ausschnitt.jpg|thumb|leftright|Ferdinand Tönnies]]
'''Ferdinand Tönnies''' lindi më [[1855]] në [[Oldenswort]] dhe vdiq më [[1935]] ne [[Kiel]], [[Gjermani]], ishte një [[sociologjia|sociolog]] dhe [[filozofia|filozof]] gjerman.
== Lidhje të jashtme ==
====External Weblink====
*[http://www.ftg-kiel.de Ferdinand-Tönnies-Gesellschaft]