Dallime mes rishikimeve të "Iliri"

998 bytes added ,  13 vjet më parë
Faqe e re: Iliri esht nje Person ne Mitologjin Greke. Ne njeren prej Historis, ku thuhet se Iliri ka qenë i biri i Kadmos-it dhe e Haromonise. I cilli ndoshta ka Udhehequr Ilirët. Ne nje H...
(Faqe e re: Iliri esht nje Person ne Mitologjin Greke. Ne njeren prej Historis, ku thuhet se Iliri ka qenë i biri i Kadmos-it dhe e Haromonise. I cilli ndoshta ka Udhehequr Ilirët. Ne nje H...)
(Pa ndryshime)
70

edits