Dallime mes rishikimeve të "Iliri"

16 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Iliri esht nje Person ne Mitologjin Greke. Ne njeren prej Historis, ku thuhet se Iliri ka qenë i biri i Kadmos-it dhe e Haromonise. I cilli ndoshta ka Udhehequr Ilirët. Ne nje H...)
 
[[Category:Greek mythology]]
 
[[en:Illyrius]]
[[el:Ιλλυριός]]
[[es:Ilirio]]
70

edits