Dallime mes rishikimeve të "Një Milion Euro"

1.123 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Ndryshimet e 82.114.77.19 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Ko.S.ystem.OV@.)
|TitullOrg=NjëNje Milion Euro
<!-- ... këtu fillon tabela ... -->
{{Movie-Box|
{{InterMovie
|EmriTS=NjëNje Milion Euro
|TO=g|SP=[[Kosova]]
|Foto=Nje milion euro film.jpg
|VP=[[2005]]
|TitullFilm=Një Milion Euro
|Gja={{PAL/DVD 82}}
|TitullOrg=Një Milion Euro
|VendiProdGO=[[KosovëShqip]]
|SD=SB Film Kosova
|VitiProd=2005
|GenreGENRE= Dramë/Thriller
|Minuta=82 min
|FRKV={{2005/Kino ABC}}
|Gjuha=[[Shqip]]
|MOSH={{12}}
|Genre= Dramë/Thriller
|BUX=
|Mosha= <12
|FIT=
|RegjisoriREG= Halil Budakova
|SkenariAUT= Visar Fejzullahu <br> Ilir Rexhepi
|Romani=
|Aktori1=Ilir Rexhepi
|Kompozitori= Valon Morina
|ProducentiPRO=Arian Gashi
|Kamera=Spartak Papadhimitri
|MUZ=VALON MORINA
|DrejtorArt=
|KameraKAMER=Spartak Papadhimitri
|Producenti=Arian Gashi
|PRE=Albert Shala
|Aktori1=Ilir Rexhepi
|IP=
|Aktori2=Enver Petrovci
*[[Ilir Rexhepi]]
|Aktori3=Merita Budakova
|Aktori2=*[[Enver Petrovci]]
|Aktori4=Diellza Bunjaku
|Aktori5=Halil*[[Merita Budakova]]
|Aktori4=*[[Diellza Bunjaku]]
|Aktori6=*[[Adem Zhitopotoku]]
|Aktori7=Xhemajl Agaj
*[[Xhemail Agaj]]
|Aktori8=Merita Bytyqi<br>Arian Gashi<br>Alban Budakova<br>Muhamet Gashi
*[[Halil Budakova]]
*[[Arita Bytyqi]]
*[[Bujar Rexhepi]]
*[[Arian Gashi]]
|Ç=
|}}
[[Titulli i lidhjes]]
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
{{film-cung}}
'''Një Milion Euro''' është një [[Lista e filmave shqip|film në gjuhën shqipe]] që është [[Lista e filmave të Kosovës|prodhua në Kosovë]]. [[Premiera]] e këtij filmi ishte më [[12 maj]] {{F|2005}} në [[Kino ABC]] në [[Prishtinë]]. Konsiderohet filmi më i shikuar në [[kinema]]të e Kosovës për vitin 2005.
 
== Përmbajtja ==
[[Protagonisti]] i filmit Robert Berisha ([[Ilir Rexhepi]]), një shqiptaro-amerikan, biznesmen i njohur nga Amerika, kthehet për të jetuar dhe investuar në Kosovë. Në kohën kur Roberti dhe kompania e tij fillojnë ndërtimin e një fabrike textili, cdo gjë do të ndryshojë në jetën e tij. Një bandë e prirë nga Beka ([[Enver Petrovci]]) papritur do ta rrëmbejnë vajzën e tij dhe për kokën e saj kërkojnë një milion euro. Pas ndërhyrjes së [[polici]]së arrihet kapja e autorëve të këtij krimi dhe që pastaj të vazhdoj me sukses përfundimi i investimeve në Kosovë.
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{film-cung}}
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
Anonymous user