Dallime mes rishikimeve të "Njohja ndërkombëtare e Kosovës"

(i largova perqindjet tek tabela per shka te monitoreve me madhesi te ndryshem dhe tabela po humb pamjen e mire)
! Shënime
|-
| 2 || [[figura:Olympic Rings.svg|25px|border]] [[Komiteti Olimpik Ndërkombëtar|KON]]|| [[17 shkurt]] [[2008]] || <ref>[http://www.24.com/sport/?p=SportArticle&i=818247 IOC to recognise Kosovo] - {{en}}</ref><ref>[http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/02/18/AR2008021801072.html Kosovo Olympic Team 'Unlikely'] - {{en}}</ref> || Pranim me kusht, pret hyrjen e Kosovës në [[NATOOKB]].
|-
| 1 || {{flagicon|OIC}} [[OIC]] || [[18 shkurt]] [[2008]] || <ref>[http://www.nasdaq.com/aspxcontent/NewsStory.aspx?cpath=20080218\ACQDJON200802181117DOWJONESDJONLINE000296.htm&selected=9999&selecteddisplaysymbol=9999&StoryTargetFrame=_top&mkt=WORLD&chk=unchecked&lang=&link=&headlinereturnpage=http://www.international.na nasdaq.com: Islamic Bloc Backs Kosovo Independence], 18. shkurt 2008</ref> || [[Organizata e Konferencës Islame]] me 57 shtetet e përkrahin praverësinë e Kosovës ([[:en:OIC#Members|Shtetet e organizatës për konferencë islame]]) që e kanë pranuar pavarësinë e Kosovës.
34

edits