Ndryshimi mes inspektimeve të "Shtypi"

1 byte removed ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
Shtypi është mënyrë specifike e shumëzimit dhe njëra nga fazat në industrinë grafike ku forma e shtypit bie në kontakt me letër apo me ndonjë tjetër bartëse të shtypit dhe me ndikimion e forces (presioni i shtypit), transferohet ngjyra nga forma e shtypit në letër (kopja e shtypur).
Anonymous user