Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdurrahman Dibra"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Abdurraman Dibra''' ishte Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhave: ([[27 maj]], [[1924]] – [[10 qershor]], [[1924]]), ([[28 shtator]], [[1925]] – [[10 shkurt]], [[1927]]) si dhe ([[26 tetor]], [[1927]] - [[10 maj]], [[1928]]).
Abdurrahmani, nënprefekt në Stamboll
 
Abdurrahmani, nënprefekt në Stamboll
 
Social-demokrat dhe të Rezistencës të kryesuara nga Musine Kokalari dhe Sami Qeribashi",
kujton Urhan Dibra për vëllanë e tij.
 
{{cung}}
{{Ministra të Shqipërisë|
Anonymous user