Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja Socialiste për Integrim"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Lëvizja Socialiste për Integrim''' është një parti politike. Ajo është një bashkim vullnetar i shtetasve shqiptarë mbi bazën e ideve, të bindjeve, të pikëpamjeve dhe inter...)
 
'''Lëvizja Socialiste për Integrim''' është një parti politike. Ajo është një bashkim vullnetar i shtetasve shqiptarë mbi bazën e ideve, të bindjeve, të pikëpamjeve dhe interesave të përbashkëta politike, të cilët synojnë të ndikojnë në jetën e vendit nëpërmjet pjesëmarrjes në zgjedhjet dhe përfaqësimit të popullit në organet e zgjedhura të pushtetit. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë L.S.I., të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë.
 
 
 
 
 
 
==Lidhje të jashtme==
http://www.lsi.al/
 
 
 
{{poli-cung}}
[[Category:Parti politike në Shqipëri|Lëvizja Socialiste për Integrim]]