Dallime mes rishikimeve të "Radio teleskopi"

9 bytes removed ,  14 vjet më parë
Radioteleskopi me i njohur, qe eshte edhe me i madhi , gjendet ne [[Arecibo]], ne [[Porto Riko]], me gjeresi prej 305 metrash. Radioteleskopi me i madh evropian, qe eshte edhe me i madhi i ndertuar nga nje antene e vetme e drejtueshme, gjendet ne [[Efelsber]], te [[Gjermania|Gjermanise]], dhe ka nje diameter prej 100 metrash.
==Historia==
 
==Llojet==
 
==Teknika==
==Shiko edhe==
Anonymous user