Dallime mes rishikimeve të "Radio teleskopi"

9 bytes added ,  14 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 217.24.247.214 (diskutimet) në versionin e fundit nga VolkovBot.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 217.24.247.214 (diskutimet) në versionin e fundit nga VolkovBot.)
Radioteleskopi me i njohur, qe eshte edhe me i madhi , gjendet ne [[Arecibo]], ne [[Porto Riko]], me gjeresi prej 305 metrash. Radioteleskopi me i madh evropian, qe eshte edhe me i madhi i ndertuar nga nje antene e vetme e drejtueshme, gjendet ne [[Efelsber]], te [[Gjermania|Gjermanise]], dhe ka nje diameter prej 100 metrash.
==Historia==
==Llojet==
 
 
==Teknika==
==Shiko edhe==