Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

458 bytes added ,  14 vjet më parë
v (robot Adding: ca, fa, hu, ja, ka, ms, uk, wuu, zh-yue)
 
=== Filma ===
Filmi që ka pasur më së shumti sukses si në Indi ashtu edhe në botë
: ''Shiko edhe: [[Lista e filmave të Indisë]]''
është filmi Kabhi Khushi Kabhie Gham (Sometimes Happy, Sometimes Sad)
{|width="65%" align="center|
Në Gjermani ku edha ka shënuar më së shumti është përkthyer "In guten wie in schweren Tagen"
|width="30% valign="top"|
(Në ditë të mira dhe në ditë vështira) Në rolet kryesore të këtij filmi janë aktorë të njohur
*[[Kuch Kuch Hota Hai]]
qka edhe i ka dhënë sukses më shumë filmit janë:
*[[Kabhi Khushi Kabhie Gham]]
Amitabh Bachchan (emri në film Yash Raichand), bashkëshortja e Amitabh Bachchan, Jaya Bachchan (Nandini Raichand) gjithashtu aktore e njohur edhe në film ka luajtur si bashkëshortja e Yash Raichand.
*[[Lagaan]]
ShahRukh Khan (Rahul
|width="30% valign="top"|
Kajol (Anjali)
*[[Devdas]]
Kareena Kapoor (Puja)
*[[Kal Ho Naa Ho]]
Rani Mukherjee (Naina)
|-
|}
 
=== Aktorët ===