Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

440 bytes added ,  14 vjet më parë
v (U kthyen ndryshimet e INDUSTRIALZONE (diskutimet) në versionin e fundit nga Thijs!bot.)
: ''Këtu shini [[aktor]]ët dhe [[filma]]t më të njohur të '''Bollywood'''-it''
 
Filmat më të njohur ndërkombëtarisht:
=== Filma ===
 
: ''Shiko edhe: [[Lista e filmave të Indisë]]''
Kabhi Khushi Kabhie Gham (Nganjëher mirë nganjëherë keq)
{|width="65%" align="center|
Kal Ho Naa Ho (Jeto dhe mos mendo për nesër)
|width="30% valign="top"|
Main Hoon Na (Unë jam gjithëmon për ty)
*[[Kuch Kuch Hota Hai]]
Mohabbatein (Dashuria)
*[[Kabhi Khushi Kabhie Gham]]
*[[Kuch Kuch Hota Hai]] (Diqka po ndodhë)
*[[Lagaan]]
Chalte-Chalte (Hap pas hapi)
|width="30% valign="top"|
Veer-Zaara
*[[Devdas]]
Swades (Vendlindja)
*[[Kal Ho Naa Ho]]
Kabhi Alvida Naa Kehna (Kurrë mos thuaj lamtumirë)
|-
Dhoom
|}
Dhoom-2
*[[Devdas]]
Hum tumhare hai sanam (Ti je e immja)
Phir bhi dil hai hindustani (Zemra ime është e indisë)
One 2 Ka 4
Partner
Dilwale Dulhania Le Jayenge (Kush vjen i pari e merr nusën)
Paheli (Pikëpyetje)
Kaal
Dil Ka Rishta (Vetëm zemra e di të vërtetën)
Baghban (Krijuesi)
Om Shanti Om et....
 
=== Aktorët ===