Dallime mes rishikimeve të "Abrazioni"

29 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: '''Abrazioni''' (lat. abrasio = gërryerje, bartje nëpërmjet fërkimit) është procesi dhe dukuria e veprimit të valëve të ujit të detit dhe të liqeneve në bregun e tyre. For...)
 
No edit summary
{{gjeo-cung}}
[[category:gjeografi]]
[[Category: gjeomorfologji]]