Dallime mes rishikimeve të "Mirazhi"

24 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Dukuria e pasqyrimit ndodh kur ajri i mbinxehur nga toka ndeshmet me një shtresë ajri të freskët. Sipërfaqja ndarëse veprson si pasqyrë dhe pasqyron, përshembull në rrugë, një pjesë qielli të kaltërt.
 
[[Category: Gjeografi]]
[[Category: Klima]]