Dallime mes rishikimeve të "Kmetoci"

7 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
==Gjegrafia==
Fshati është vendosur në rrafsh, në luginën e LiumitLumit të Përlepnicës, në afërsi të grykës së Mireshit[[Mireshi]]t (Dobërqanit[[Dobërqani]]t).
==Demografia==
==Arsimi dhe kultura==