Dallime mes rishikimeve të "Kmetoci"

6 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Kmetoci''' është vendbanim në komunën e [[Gjilani]]t.
{{Infobox KS fshat| height="200"
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| web=
}}
'''Kmetoci''' është vendbanim në komunën e [[Gjilani]]t.
 
==Gjegrafia==
Fshati është vendosur në rrafsh, në luginën e Lumit të Përlepnicës, në afërsi të grykës së [[Mireshi]]t ([[Dobërqani]]t).
 
==Demografia==
 
==Arsimi dhe kultura==
 
==Lidhje të jashtme ==
 
{{KO-gjeo-cung}}
 
[[Category:Fshatra në komunën e Gjilanit]]