Ndryshimi mes inspektimeve të "Ropica"

1 byte added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| web=
}}
'''Ropica''' është një fshat i vogël në Komunën e Vushtrrisë që shtrihet në të djathtë të rrugës [[Prishtinë]] -[[Vushtrri]] .Ropica gjendet në mes fshatit Maxhunaj dhe fshatit Samadrexhë. Me simboliken e re të shënimeve të vendbanimeve Ropica ndryshe quhet edhe Mollas. Dy Lagje të këtijë janë të ndara edhe gjeografikisht.Pjesa Veriore ku banojnë familjet membiemërme mbiemër Zabërgja dhe pjesa jugore ku ka familje të ndryshme por që shumica e tyre janë me mbiemër Maloku
 
== Historia ==
Anonymous user