Ndryshimi mes inspektimeve të "Shtypi i lartë"

8 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Teknikën e shtypit të lartë e përbëjnë: [[Tiposhtypi]], [[Shtypi fleksografik]] dhe [[Shtypi letërset]] (Ofseti i thatë). Kopja e shtypur në shtypin e lartë karakterizohet me vrazhdësi, që dallohet si rezultat i gjurmëve të presionit.
 
[[Category:politeknikteknologji grafike]]
Anonymous user