Ndryshimi mes inspektimeve të "St. Gallen"

101 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|shënim =
}}
'''Sent Galen''' ([[gjuha gjermane|gjer.:]] St. Gallen), është qytet në Zvicër, kryeqendra e kantonit me të njejtin emër.
 
==Gjeografia==
 
==Historia==
 
==Ekonomia==
 
==Arsimi dhe kultura==
 
==Sporti==
 
==Ngjarjet==
 
==Transporti==
 
==Turizmi==
 
==Lidhje të jashtme==