Ndryshimi mes inspektimeve të "Braina e Vogël"

(Faqe e re: {{Infobox SER fshat| height="200" | foto harta=140px | emri= Braina e Vogël | komuna=Medvegjë | banor=13 (2002) | posta= | telefoni= | lartësia=675...)
 
==Demografia==
Nga 109 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 13.
Dikur i banuarvetëmbanuar vetëm nga shqiptarët, ndërsa tash me shumicë serbe serbe dhe malazezë kolonizator.
 
==Lidhje të jashtme==
*http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Mala_Braina.html