Ndryshimi mes inspektimeve të "Maqedonca"

3 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox SER fshat| height="200" | foto harta=140px | emri= Maqedonci | komuna=Medvegjë | banor= (2002) | posta= | telefoni= | lartësia=410 | la...)
 
==Demografia==
Nga 705 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 236.
 
Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.
 
==Lidhje të jashtme==
 
*http://www.fallingrain.com/world/YI/2/Macedonce.html