Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

5 bytes added ,  17 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
vNo edit summary
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) ështështë një Film[[film]] [[India|IndiskiIndisë]] i ([[Bollywood]]it) prej [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhuar [[2002]] sipas [[Romani]]n e [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtje ==
 
== Nominim & QmimeÇmime ==
U Nominu për [[Oscar]] si ''Filmi ma mir në Gjuhën e huaj ( Best Foreign Language Film ).''
 
== SfondTrivia ==
I pari film i Indiës që ka paspasur [[Premiere]] në [[Cannes]].
 
== Shiko dhe Këtuedhe ==
*[[Bride and Prejudice]]
 
== Weblinks ==
* [http://german.imdb.com/title/tt0238936/ Devdas] në [[IMDb]]
* [http://devdas.indiatimes.com/ Faqja Oficielezyrtare]
* [http://molodezhnaja.ch/india_d.htm#devdas Reviev dhe Screenshots te Molodezhnaja]
 
 
24.783

edits