Dallime mes rishikimeve të "The Shining"

431 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Jack ka një tjetër takim me Grady-n dhe dera ku ai ishte hapet papritmas. Në të njëjten kohë, Danny shkruan "Redrum" në derë me buzëkuq dhe Wendy e kupton që ishte fjala "murder" mbrapsht (në shqip "vrasje"). Ajo menjëherë tenton që të largohet nga dritarja e banjës por vetëm Danny mund të largohej pasi Wendy-n nuk e zë. Tani Jack ka një sëpatë dhe fillon të copëtojë derën ky Wendy ishte por Wendy e plagos me thikë, dhe pas kësaj një zhurmë makine ndihet - ishte Dick. Jack largohet dhe e vret Dick-un dhe më pas njek Danny-n në labirint. Danny e kupton se po linte gjurmë, ndaj ai i fshin hapat e tij dhe fshihet aty diku afër. Kur Jack shikon se gjurmët e hapave të Danny-t kishin mbaruar, ai shikon pak më tej, por atëhere Danny-t i jepet mundësia që të ndjek hapat e vet në mënyrë që të dalë nga labirinti. Edhe pse Jack-u sërisht i shkon pas duke e ndjekur, ai nuk ishte në gjendje fizike të vraponte, kështu që ai s'e kap dot Danny-n i cili mbërrin jashtë rrethimit të labirintit, ndërkohë Jack ishte akoma brënda. Në këto momente edhe Wendy del jashtë hotelit dhe takohet me Danny-n. Ata së bashku marrin makinën e Dick-ut dhe shpejt e shpejt largohen. Juck-u e kupton se ishte e pamundur për të që ti arrinte Wendin e Danny-n, prandaj ai bie në tokë dhe në mëngjes tregohet i ngrirë.
 
 
== Pjesëmarrësit ==
 
Jack Nicholson luan Jack Torrence
•Shelley Duvall luan Winifred (shkurt "Wendy") Torrence
•Danny Lloyd luan Daniel Torrence - e thërrasin Danny
•Scatman Crothers luan Dick Hallorann
•Barry Nelson luan Stuart Ullman
•Philip Stone luan Delbert Grady
•Joe Turkel luan Lloyd - banakieri
•Tony Burton luan Larry Durkin
•Barry Dennen luan Bill Watson
Lisa dhe Louise Burns luajnë vajzat binjake
[[Category:Filma 1980]]
[[Category:Filma amerikanë]]
Anonymous user