Dallime mes rishikimeve të "Xhumanxhi"

583 bytes added ,  13 vjet më parë
v (robot Modifying: nl:Jumanji)
== Përmbajtja ==
 
Në vitin 1869 dy vëllezër, Benjamin dhe Caleb, shkonjnë në pyll. Ata gërmojnë një gropë dhe në të fusin një kuti. Benjamin pyet se ç'd ndodhte sikur dikush ta gjente kutinë. Caleb ia kthen: "Zoti pastë mëshirë për shpirtin e tij!". Njëqind vite më vonë, një 12-vjeçar i quajtur Alan Parrish gjen një lojë druri në punën e të atit, e cila quhej Xhumanxhi.
 
Po atë natë, Alan dhe një shoqe e tij që quhej Sarah Whittle luajnë lojën e Xhumanxhit. Udhëzimet lexojnë: "Xhumanxhi. Një lojë për ata që kërkojnë që të jetojnë jetën e tyre pas.
{{film-cung}}
 
Anonymous user