Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

5 bytes added ,  14 vjet më parë
Cka po te pengojne nje?
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(Cka po te pengojne nje?)
* [[Filmfare Awards]] 17 Nominime - 10 Fitime
|}}
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|indian]] ([[bollywood]]) nga [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhua më {{F|2002}} sipas [[romani]]t të [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtja ==
24.783

edits